Введено в експлуатацію перший пусковий комплекс нафтопродуктопроводу «Новополоцьк - Фаніполь»

Введено в експлуатацію перший пусковий комплекс нафтопродуктопроводу «Новополоцьк - Фаніполь»

31 січня 2017 року перші 600 тонн дизельного палива було перекачано з ВАТ «Нафтан» на нафтобазу в селищі Крулевщізна Докшицького району по першому білоруському нафтопродуктопроводу "Новополоцьк-Фаніполь".

В грудні 2016 року був введений в експлуатацію перший пусковий комплекс об'єкту «Будівництво магістрального нафтопродуктопроводу «Новополоцьк - Фаніполь» протяжністю понад 86 км з відведенням на склад зберігання нафтопродуктів «Крулевщізна», розроблений інженерами ПАТ« Інститут транспорту нафти».

Даний нафтопродуктопровід призначений для здійснення послідовного перекачування автобензину і дизельного палива методом прямого контактування від виробника нафтопродуктів - ВАТ «Нафтан» - на склади зберігання нафтопродуктів «Крулевщізна» і «Фаніполь» РУП «Білорусьнафта - Мінськоблнафтопродукт». Цей інвестиційний проект має велике значення для системи нафтопродуктозабезпечення Білорусі: він дозволить забезпечити сталий режим постачання нафтопродуктів незалежно від природно-кліматичних умов. Це означає збільшення ступеня механізації і автоматизації операцій, значне підвищення продуктивності, і, водночас, - зниження собівартості доставки в порівнянні з іншими видами транспортування.

Зараз прокладено трохи більше ніж 60 км другої черги, кожен місяць планується додавати близько 30 км нафтопродуктопроводу. Завершити будівництво другої черги планується до 50-річчя підприємства, яке ВАТ «Полоцьктранснафта Дружба» відзначить 13 жовтня 2017 року.

За матеріалами: http://ximik.info, http://www.interfax.by